Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

virový roznašeč

Děti v Tary Campu zřejmě napadl vir! Hygienici prozradili nové informace

Roman Dolejský
Roman Dolejský, Anežka Vrbicová
Publikováno 21. 8. 2019

Stále více indicií ukazuje na to, že se dětem na táboře známého youtubera Taryho nepřitížilo z jídla, ale že je původcem virové onemocnění, které mezi děti někdo zavlekl. Konečné výsledky bude mít středočeská Krajská hygienická stanice (KHS) k dispozici do pátku.

Na Tary Camp se tento týden zaměřili kvůli zdravotním potížím středočeští hygienici. "Vzhledem k časovému a klinickému průběhu onemocnění se kloníme spíše k tomu, že to bylo virového původu. Tedy že některý z účastníků tábora byl již nakažen v době, kdy do tábora přišel a nakazil ostatní účastníky," řekla mluvčí KHS Dana Šalamunová.


Redakci TN.cz se ozval jeden z rodičů postižených dětí. Podle něj jeden z táborníků před pobytem na Tary Campu navštívil Egypt, odkud mohl vir přivézt. Hygienická stanice zatím nic nepotvrdila, čeká se na konečné výsledky testů.


"Odebrali jsme vzorky stravy, vody a biologické vzorky nakažených. Výsledky by měly být hotové do pátku," doplnila Šalamunová. Na základě výsledků se pak rozhodne o případném postihu.

 


Reportéři televize Nova se pokusili Taryho zastihnout na jednom z táborů kvůli vyjádření. Tam se podařilo zastihnout jen jeho manželku. "Nevím, kde je. Odjel a má jinou práci," řekla. Redaktor se ženy zeptal, jestli by Tarymu nemohla zavolat ona. "Nemám na to právo, pokud potřebujete, domluvte se s manažerem," odpověděla.


V pondělí večer do Tary Campu zamířili záchranáři. U táborníků i některých vedoucích se objevily průjmy, zvracení a horečky. Deset dětí skončilo v nemocnicích.
 

TN.cz