Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zadržela ji policie

Dětská doktorka sloužila opilá! Měla 2 promile, odvedla ji policie

Opilá žena
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Dětská lékařka ve slovenských Košicích ordinovala pod vlivem alkoholu! Na její stav upozornil policii zřejmě jeden z pacientů. Doktorka nadýchala přes dvě promile, policisté ji zadrželi.

Košická policie vyjížděla kvůli podezření, že na ambulantní pohotovosti ordinuje lékařka pod vlivem alkoholu, v pondělí večer. Dechová zkouška potvrdila, že doktorka sloužila opilá - v dechu měla 2,04 promile. Píše o tom portál korzar.sme.sk.

 

Policisté ženu kvůli podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky zadrželi a poté převezli na policejní služebnu. "Policie vykonává procesní úkony a zabezpečuje potřebné důkazy," uvedla policejní mluvčí Jana Mesárová.

 

Lékařka má přitom třicetiletou praxi, dvě atestace z pediatrie a rodiče malých pacientů si její péči vždy pochvalovali. Na dětské pohotovosti provozované společností LSK Plus sloužila poprvé, nikdy předtím s ní ale nebyly problémy.

 

 

Kdo na lékařku pod vlivem alkoholu upozornil, neví ani provozovatelka služby. "Ani nemám informace, co se stalo. Policajti tam vešli bez toho, aby mě jako poskytovatele ambulantní pohotovostní služby uvědomili," stěžuje si Valéria Vasiľová.

 

Podle ní neexistoval žádný důvod, proč by lékařku z opilosti podezírali. Pediatrička sloužila dopoledne ve své ordinaci, poté přišla do služby na pohotovost. Ani po této zkušenosti ale provozovatelka o náhodných kontrolách neuvažuje.

epa TN.cz