LOCKDOWN V ČESKU

Dětská hřiště zůstávají v řadě měst uzavřená. Někde ale fungují

Martin Kočárek
Martin Kočárek
19.3. 2021 21:40
Téma:

Řada českých měst ponechá dál uzavřená sportoviště a dětská hřiště. Většinou proto, aby se tam lidé neshlukovali. Jít si zasportovat nebo nechat děti proběhnout na čerstvém vzduchu bude od pondělka možné i za hranicemi města. Doteď ale musela řada obyvatel měst vzít zavděk jen ulicemi.

V Ústí nad Labem jsou uzavřená jak dětská hřiště, tak zavřená zůstávají i veškerá venkovní sportoviště. To znamená, že zaběhat si můžete tak maximálně v ulicích.

 

Města, která se mohou sama rozhodnout, zda hřiště otevřou nebo nechají zavřená, svá rozhodnutí většinou měnit nechtějí. "Určitě ne. Jakmile se hřiště otevřou, tak se naplní a je tam spousta lidí bez roušek, bez ochrany," uvedl starosta Severní terasy Jaroslav Šimanovský (ANO).

 


Obyvatelům se to ale příliš nelíbí. "Děti si nemají kde si hrát," říkají lidé z obce.

 

Zatímco v Plzni jsou sportoviště z nařízení vlády uzavřena, tak se město rozhodlo nechat otevřená alespoň dětská hřiště. "Podle mě ta epidemická rizika jsou tam velmi malá. Pokud to vládní opatření umožní, my budeme chtít hned ta venkovní sportoviště otevřít," řekl primátor Plzně Martin Baxa (ODS).

 

Otevření se neplánuje ani v Praze. Na východě republiky si ale se zavíráním sportovišť hlavu nelámou.

 

 

Například v pardubickém parku Na špici mohou návštěvníci nadále využívat venkovní sportoviště. "Chceme umožnit lidem, aby měli sportovní vyžití," vysvětlil mluvčí magistrátu Radim Jelínek.


Zavřeno není ani ve Zlíně, podle vedení města je sportování v rouškách škodlivější než bez nich.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
mb TN.cz