horňákův úspěch

Dětská hvězda 80. let slaví! Zpěvák se stal soudcem Nejvyššího soudu

Pavel Horňák soudcem Nejvyššího soudu
Zdroj: Profimedia, Facebook
Pavel Horňák se stal soudcem Nejvyššího soudu

Bývalý zpěvák a idol z 80. let Pavel Horňák se stal soudcem Nejvyššího soudu. Vystupoval s Františkem Janečkem a skupinou kroky, později třeba také s Michalem Davidem. Civilním soudcem je již od roku 2005.

"To se oslaví," bude si nejspíš po letech znovu zpívat dětská pěvecká hvězda Pavel Horňák. Spolu s dalšími čtyřmi kolegy se stal novým soudcem Nejvyššího soudu. Vedle něj talár oblékne také Helena Myšková, Hana Tichá, Aleš Zezula a Marta Ondrušová.

 

Horňák se narodil v květnu 1968 v Sokolově, po roce se s rodiči přestěhoval do Prahy. Ke zpěvu byl veden již od útlého dětství. Proslavil se s Františkem Janečkem a jeho skupinou Kroky, vystupoval i s Michalem Davidem, Josefem Melenem či Markétou Muchovou. Mezi jeho největší patří písničky To se oslaví nebo Tričko.

 

V roce 1991 absolvoval právnickou fakultu a později získal i titul doktor práv. Od roku 1997 pracoval jako odborný konzultant v Kanceláři Poslanecké sněmovny Parlamentu. Roku 2005 se stal soudcem a zaměřoval se na civilní agendu. Pracoval u Obvodního soudu pro Prahu 2, později u pražského Městského soudu.

 

 

Na konci loňského roku opustilo Nejvyšší soud osm soudců. Z trestního kolegia odešel ještě před dovršením hranice 70 let jeho dlouhodobý předseda Stanislav Rizman. Do důchodu odešli i Karel Hasch, Petr Hrachovec a Vladimír Jurka. Píše o tom web ceska-justice.cz.

 

Z důvodu dovršení hranice 70 let pak z civilního kolegia odešla soudkyně Marta Škárová, předseda kolegia Vladimír Kůrka a soudce Pavel Pavlík. Talár na hřebík pověsila i soudkyně Blanka Moudrá. Kůrku nahradil v čele kolegia Jan Eliáš.

Související témata:
mom TN.cz