Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

konec praxe

Dětská lékařka ordinovala opilá, hrozí jí vězení i konec praxe

Vězení a konec lékařské praxe může být trest pro lékařku, která letos v září ordinovala v Dubicku na Šumpersku opilá. Policie právě v těchto dnech ukončila vyšetřování. Lékařku nachytali policisté opilou celkem dvakrát. Nejdřív přímo v ordinaci a pak ještě za volantem v autě. V obou případech jí naměřili přes dvě promile.

Zkušená pediatrička s třicetiletou praxí se rozhodla své problémy řešit alkoholem. Po nočním dýchánku, který se notně protáhl, šla jako by nic ordinovat. "Protože jsem měla prostě špatné okolnosti, tak to tak dopadlo," obhajovala se obviněná lékařka.

 

"Šetření ze strany policejního orgánu již bylo ukončeno a spisový materiál byl předán okresnímu státnímu zastupitelství," uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Ženě naměřila policejní hlídka, kterou do ordinace přivolali rodiče malých dětí, 2,16 promile.

 

Krátce na to opilá lékařka sedla do auta a rozhodla se pro cestu domů. Jenomže znovu narazila na policisty. A detekční přístroj ukázal zase přes dvě promile. Policistům přiznala, že během bujaré noci míchala tvrdý alkohol s vínem.

 

"Samozřejmě, že se to opakovat nebude. To už se nesmí opakovat taková situace," odpovídala obviněná na otázku, zda to bylo naposledy.

 

Dnes se nám s lékařkou spojit nepodařilo, její ordinace byla zamčená. Dost možná, že bude muset na nějaký čas zapomenout na léčení malých pacientů.

 

 

"Za takový trestný čin lze uložit trest odnětí svobody v délce trvání jednoho roku, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," doplnila Vybíhalová.

 

Pokud dostane stopku pro výkon svého povolání, bude to pro ni určitě nejtvrdší trest.
 

TN.cz