Legendární postavička

Dětský seriál Prasátko Peppa po 13 letech přijde o hlavní hvězdu

Prasátko Peppa
Zdroj: Profimedia
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 31.1. 2020 11:08
Téma:

Britská dabérka Harley Birdová po třinácti letech opouští seriál Prasátko Peppa, kde hlavní postavě, roztomilému čuníkovi v červené sukni, propůjčovala hlas. Harley nahradí devítiletá herečka Amelie Bea Smithová. Nyní 18letá Harley Peppu dabovala od svých pěti let a objevila se celkem ve 185 epizodách. V roce 2011 jí účinkování v oblíbeném seriálu vyneslo cenu BAFTA.

Harleyin hlas znají všichni, kteří sledovali seriál v originálním britském znění. Na den svatého Valentýna Harley nahradí Amelie Bea Smithová, která se tak stane čtvrtou herečkou, která propůjčí hlas prasečí slečně Peppě.

 

Harley své nástupkyni popřála hodně štěstí a těší se prý na další kapitolu života. "Stát se v pěti letech hlasem prasátka Peppy byl začátek neuvěřitelné cesty. Na svůj čas v pořadu nikdy nezapomenu," řekla.

 

 

"Lidé, kteří na Prasátku Peppě pracují, se pro mě stali rodinou a dal mi nezapomenutelné vzpomínky. Přeji Amelii v této roli hodně štěstí a těším se na zahájení další kapitoly v mém životě," prohlásila Harley.

 

Prvním hlasem Peppy byla Lily Snowden-Fineová, když se v roce 2004 začal seriál vysílat. V roce 2006 postavičce zapůjčila hlas Cecily Bloomová ve druhé sérii seriálu a v roce 2007 spolu se třetí sérií Prasátka Peppy nastoupila Harley Birdová.

 

 

Amelie se jako Peppa objeví v únoru. Dívčin agent Mark Jermin k jejímu obsazení řekl: "Amelie je velkým fanouškem seriálu. Ztvárnění titulní role je pro ni jako splněný sen a je nadšená, že se stane součástí hlasového obsazení."

 

Na "novou Peppu" se těší i spoluautoři seriálu Neville Astley a Mark Baker z animačního studia Astley Baker Davies. Přivítali Amelii v tvůrčím týmu a těší se na vzájemnou spolupráci. Chválou nešetřili ani na Harley. Její přínos pro seriál, jakožto nejdéle působící představitelky Peppy, je prý obrovský a klíčová část úspěchu Prasátka Peppy je podle jejich slov dílem právě Harley.

 

 

Kromě dabování Peppy Harley Birdová také nedávno pro seriál nahrála několik písní. Ty jsou součástí desky Prasátko Peppa Moje první album. Seriál Prasátko Peppa se poprvé vysílal roku 2004 na britských televizních kanálech 5 Milkshake a Nick Jr. Nyní se vysílá ve více než 180 zemích a ve zhruba 40 světových jazycích.

TN.cz