dopady karantény

Devatenáctiletá dívka se nevyrovnala s karanténou. Vzala si život!

Koronavirus BN
Zdroj: Getty Images
ilustrační foto
Petra Bílková
Petra Bílková
Publikováno 25. 3. 2020
Téma:

Zůstat uzavřený během karantény doma může být obtížné pro každého. Dopady izolace na zdraví duševně nemocných ale mohou být fatální. Tyto dny jsou tak pro lidi s psychickými potížemi velmi náročné. Mladá Emily z anglického Norfolku se s karanténou a svým vlastním světem nevyrovnala. Zemřela v nemocnici po pokusu o sebevraždu.

Emily se bála především toho, jak zvládne izolaci a karanténu. Měla strach ze samoty. Už dříve svou rodinu varovala, že by se lidé mohli pokusit o sebevraždu kvůli karanténě způsobené koronavirem.

 

Izolaci a vzdání se svého běžného života nakonec nezvládla. Zemřela tragicky poté, co se pokusila vzít si vlastní život. O jejím příběhu informoval deník Mirror.

 

 

Mladá servírka se bála izolace. Říkala, že nebude schopná zvládnout svůj vlastní svět, ve kterém se bude muset uzavřít, zrušit své plány a být uvnitř. Její strach ji nakonec přemohl.

 

 

Dívka několik dní před tím, než se pokusila o sebevraždu, varovala své nejbližší. "Mnoho lidí si během karantény sáhne na život," řekla. Tak moc se obávala dopadů izolace na své duševní zdraví.

 

Emily zemřela v nemocnici v neděli 22. března, jen několik dní poté, co ji našli doma ve vážném stavu. Její rodina se domnívá, že strach z neznámého ji dovedl až na samotný konec. Přitom dříve plánovala pomáhat jako dobrovolník.

 

 Rodina, která je zprávou zdrcena, se rozhodla podpořit lidi s psychickými potížemi během pandemie koronaviru. Její sestra Annabel uvedla na sociálních sítích, že se „Emily bála samotného koronaviru, ale více ji znepokojovaly dopady izolace na psychiku a strach z neznámého."

 

"Emily byl před čtyřmi lety diagnostikován autismus, denně tak musela bojovat, aby se vypořádala se společenskými pravidly a přizpůsobila se jím," uvedla její rodina. "Nechtěla, aby to někdo věděl, ale teď je pryč a my chceme, aby lidé věděli, že autismus přichází v různých podobách," dodala.
 

TN.cz