Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 6. 2018
ohavný podvod

Devět lidí se přiživilo na požáru Grenfell Tower, skončili v poutech

Požár výškového bytového domu v londýnské čtvrti White City
Zdroj: Profimedia

Metropolitní policie zadržela ve čtvrtek odpoledne celkem devět lidí napříč celým Londýnem. Všichni jsou podezřelý z toho, že se vydávali za oběti strašlivého požáru v obytné věži Grenfell Tower. Jedná se přitom i o milionové částky.

O zadržení osmi mužů a jedné ženy informovala metropolitní policie ve čtvrtek odpoledne. Zatýkat se mělo na různých londýnských adresách. Zadržení měli podle policie podvodně tvrdit, že jsou oběťmi katastrofického požáru v Grenfell Tower, při kterém zemřelo 72 lidí.

 

Částky, o které se jedná, jsou přitom skutečně vysoké. Provinění měli přijmout mezi 20 000 (kolem 585 000 Kč) až 100 000 librami (kolem 2 924 000 Kč).

 

"Je zcela nepřijatelné, aby tito lidé profitovali na takovéto lidské tragédii a snažili se včlenit do komunity, které nejsou součástí. Za posledních 12 měsíců jsem se setkal se všemi rodinami, které přišli o své milované a také s přeživšími a členy komunity v Grenfellu," uvedl vyšetřující detektiv Matt Bonner.

 

I nadále podle oficiálního vyjádření na případu stále pracuje 193 strážníků, celkem 507 organizací je spojeno se stavbou rekonstrukcí a řízením Grenfell Tower. Policie se v současné chvíli zabývá 36 organizacemi, které hrály největší roli.

 

 

V pondělí také začalo veřejné vyšetřování strašlivého požáru 24patrové bytové věže, kterou loni pohltily plameny. Při tragédii zemřelo 72 lidí, kolem 200 lidí se zranilo.

 

Na záběry z šíření ohně v Grenfell Tower zveřejněné při veřejném vyšetřování se můžete podívat zde: 

klma TN.cz
Reklama