HOLLYWOOD v akci

DiCaprio pomáhá zachránit pralesy v Amazonii. Poslal miliony dolarů

Hollywoodský herec Leonardo DiCaprio je známý svým pozitivním přístupem k ochraně přírody. Že mu není lhostejná momentální situace probíhající v Amazonii, dokazuje fond na záchranu právě tohoto pralesa, který DiCaprio založil a přislíbil do něj věnovat 5 milionů dolarů.

DiCaprio založil nadaci s názvem Earth Alliance spolu s vdovou po Stevu Jobsovi, Laurene Jobsovou a americkým podnikatelem Brianem Shethem. Veškeré peníze z fondu chce DiCaprio věnovat domorodým obyvatelům a místním, kteří se podílejí na hašení požáru a na záchraně biodiverzity, uvedl herec na svém instagramu.

 

Ničivé požáry v amazonském deštném pralese mohou mít nenávratný dopad na celou naši planetu, jelikož je právě tato část světa považována za producenta až 20 % kyslíku, který dýcháme.

 

"Amazonie potřebuje více než jen naše modlitby. Co můžeš udělat právě TY?'' dále na svém instagramovém profilu DiCaprio nabádá fanoušky, aby k pralesům nebyli lhostejní a finančně podporovali skupiny lidí, které se aktivně snaží požár uhasit. 

 

 

Podívejte se na reportáž o požáru amazonského pralesa:

Související témata:
TN.cz