Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Metnar neopisoval

Škola: Diplomka Metnara není plagiát. Nerezignuji, řekl ministr

Diplomová práce ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) není plagiát. Po analýze to uvedla Ostravská univerzita, kde práce vznikla. Metnar v diplomové práci neuváděl přebírané citace. Politik se ke kauze vyjadřil na krátkém brífinku, kde oznámil, že nerezignuje.

Metnar se zaštítil nejen posudkem z Ostravy, ale také dalším posudkem z Policejní akademie a vyjádřením experta na plagiáty Jana Macha.

 

"Nejedná se o plagiát, mým úmyslem nebylo podvádět. Rád bych se omluvil veřejnosti i autorovi publikace, ze které jsem správně necitoval," řekl na brífinku Metnar.

 

Tvrdí, že diplomovou práci psal poctivě a svědomitě a její praktická část je podle jeho slov zcela originální. "S panem premiérem jsem vše řešil, rezignaci mu nenabídnu," uzavřel Metnar.

 

O výsledku analýzy dnes ČTK informoval mluvčí univerzity Adam Soustružník. "Výsledkem posouzení textu je závěr, že se autor práce Lubomír Metnar nedopustil vědomého plagiátorství," uvedl Soustružník.

 

Metnar vystudoval Vyšší policejní školu Ministerstva vnitra ČR, později při zaměstnání Pedagogickou fakultu Ostravské univerzity, kde získal titul magistr. Česká televize v úterý uvedla, že jeho diplomová práce obsahuje seznam použitých zdrojů, je v ní ale velmi málo průběžných odkazů. Některé strany jsou převzaty nebo jen mírně upraveny bez jasného vyznačení, že jde o převzatý text. Metnar sám po zjištění nevyloučil rezignaci.

 

 

V minulých dvou týdnech kvůli podezření z opisování v bakalářské a diplomové práci rezignovali dva další ministři koaliční vlády ANO a ČSSD, ministryně spravedlnosti Taťána Malá a ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD).

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o pochybnostech kolem diplomové práce Lubomíra Metnara: 

čtk TN.cz