Majiteli hrozí vězení

Dítě (9) vážně zranil špatně uvázaný pitbul, problémy s ním byly už dřív!

Pitbull
Zdroj: TV Nova
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 15:11
21.1. 2021 14:41
Téma:

Východočeští policisté po přibližně půlročním vyšetřování obvinili majitele pitbula, který podle nich psa špatně uvázal před obchodem a zvíře vzápětí pokousalo a těžce zranilo devítiletého chlapce, který zrovna běžel kolem. Není to přitom první podobný incident s tímto psem a jeho páníčkem, který úřady musely řešit.

Kriminalisté dvaadvacetiletého mladíka obvinili z ublížení na zdraví z nedbalosti, za což mu hrozí až roční vězení. "Případ se stal v červnu loňského roku v Nechanicích, kde muž před jednou prodejnou nechal uvázaného svého pitbulteriéra a šel nakoupit. Pes se v době jeho nepřítomnosti z úvazu uvolnil, doběhl před ním utíkajícího chlapce, tehdy devítiletého, a pokousal ho," přiblížila případ policejní mluvčí Iva Kormošová.

 

Doplnila, že než stačil majitel agresivního psa cokoli udělat, zvíře školákovi způsobilo na pravé ruce a noze 16 ran. Hoch tak skončil v nemocnici.

 

"Dle zdravotního posudku pes způsobil dítěti zranění spíše těžšího stupně, kdy poranění v případě hlubších kousnutí mohla vést k bezprostřednímu ohrožení jeho života," uvedla Kormošová.

 

 

Navíc to podle ní není první prohřešek, v němž figuruje tento konkrétní pitbul a jeho pán. "Psa měl poštvat proti čtrnáctileté dívce, proti stádu srnek a v dalším případu zvíře vniklo na sousední pozemky, protože ho řádně nezabezpečil. Tyto tři případy se staly také v loňském roce a všechny byly řešeny v přestupkovém řízení," uzavřela mluvčí policie.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz