nebezpečná hra

Dítě hrálo na honěnou, pak zmizelo! Našli ho v bezvědomí

Dítě spadlo ze skály při hře na honěnou
Zdroj: ZZS Středočeského kraje
Záchranáři dítě po ošetření převezli do nemocnice
Téma:

Hru na honěnou hrály ve čtvrtek děti při rodinném výletu na Mladoboleslavsku. Po chvíli však jeden chlapec zmizel úplně a policie po něm spolu s hasiči začala pátrat. Když ho našli, zjistili, že spadl ze skály a byl v bezvědomí. Záchranáři ho poté převezli do motolské nemocnice.

Policie spolu s hasiči ve čtvrtek pátrala po ztraceném dítěti v oblasti Drábských světniček nedaleko Mnichova Hradiště. "Dnes bylo na Mladoboleslavsku hledáno dítě školního věku, které se náhle při hře na honěnou ztratilo z dohledu," uvedli záchranáři Středočeského kraje na facebooku. 

 

Chlapce se jim podařilo najít, ale byl v bezvědomí po pádu ze skály. "Vzhledem ke složitosti terénu bylo velmi obtížné se k němu dostat. Nakonec byl za pomoci HZS zajištěn a uložen do vakuové matrace," dodali záchranáři. 

 

 

Hasiči pak dítě předali záchranářům. "Ti museli v rámci přednemocniční péče následně zajistit jeho dýchací cesty a připojit ho k umělé plicní ventilaci," doplnili záchranáři.

 

Po ošetření chlapce letecky transportovali do motolské nemocnice. Na místě byl i člen posttraumatického týmu, který poskytl rodině dítěte psychickou pomoc.

reg TN.cz