nezodpovědný rodič

Dítě trávilo noc venku s opilým otcem. Nezvládal chůzi, nadýchal 2,6 promile

Opilý muž - ilustrační
Zdroj: Profimedia
Ilustrační fotografie
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
12.4. 2021 19:29
Téma:

Brněnští strážníci o víkendu v noci narazili na muže, jak sedí na lavičce a je evidentně opilý. Zarážející na tom bylo, že mu společnost dělalo malé dítě. O tom, že otec nebyl schopný zodpovědného hlídání, svědčí fakt, že měl problémy s řečí i chůzí a nadýchal přes 2,5 promile.

Okolo půlnoci v noci ze soboty na neděli 47letý muž vysedával na lavičce ve Starém Lískovci v Brně. Hlídky městské policie zaujal proto, že s ním noc venku trávilo malé dítě.

 

"Když k nim strážníci přistoupili, viděli, že muž je ve zjevně podnapilém stavu. Měl citelné problémy s vyjadřováním a na otázky hlídky téměř výlučně odpovídal jednoslovně," informoval mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

 

Podle něj muž nebyl schopný vysvětlit, proč je s dítětem takto pozdě venku. Přesto se snažil hlídku přesvědčit, že se o svou ratolest dokáže řádně postarat. A aby to dokázal, zvedl se z lavičky, aby předvedl bezproblémovou chůzi.

 

 

To mu ale nevyšlo, už po druhém kroku se svalil na zem. "Dechová zkouška přinesla výsledek 2,63 promile, a tak strážníci vyrozuměli republikovou policii, která trestný čin vyloučila," uvedl Šoba s tím, že městská policie se případem dál zabývá. Dítě si na místo přijela vyzvednout jeho matka.

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz