Krimi

Dítě v Domažlicích zemřelo po výplachu žaludku, obvinili lékaře

Domažlická nemocnice
Zdroj: Profimedia
Domažlická nemocnice
Jan Houška
Jan Houška
4.5. 2021 14:25
Téma:

Státní zastupitelství podalo žalobu na lékaře z Domažlické nemocnice pro úmrtí z nedbalosti. Lékař měl nechat malému chlapci vypláchnout žaludek poté, co spolykal syrové fazole. Dítě po několika hodinách zemřelo.

Rodiče přijeli minulý rok v březnu s malým chlapcem do Domažlické nemocnice, jelikož dítě spolykalo syrové fazole. Ordinující lékař měl následně u chlapce nařídit výplach žaludku, pacient však po pár hodinách zemřel na dehydratraci.

 

Podle portálu novinky.cz policie obvinila po roce vyšetřování lékaře a státní zastupitelství na něj podle podalo obžalobu pro usmrcení z nedbalosti. Podle znalců mělo být dítě okamžitě převezeno na specializované pracoviště a fazole mu měly z žaludku vyndat pomocí gastroskopie.

 

 

"Následně mělo být dítě umístěno na jednotku intenzivní péče a monitorován jeho zdravotní stav po zákroku a také pro riziko možných projevů intoxikace," uvedli znalci do posudku.

 

"Zahájili jsme trestního stíhání osmašedesátiletého muže, kterého kriminalisté obvinili ze spáchání zločinu usmrcení z nedbalosti. Vzhledem k věku požkozeného nebudeme uvádět další podrobnosti," uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová pro TN.cz.

 

Syrové fazole obsahují toxin fytohemaglutinin, který může mít ničivé účinky na žaludek a na střeva. Můžou vyvolat zvracení, průjem i křeče. Pro dítě je nebezpečné pozření už tří takových fazolí.

 

Domažlická nemocnice musela řešit i případ opilého lékaře. Podívejte se na reportáž televize Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz