Pátrání policie

Pohřešovaná dívka (12) je v pořádku! Našli ji 150 kilometrů od bydliště

Policie ČR
Zdroj: Profimedia
Eva Pavelková
Eva Pavelková, Hana Mikulková
Aktualizováno 18:48
11.9. 2019 18:16

Policisté vypátrali 12letou dívku z Prahy, která nepřišla v úterý ze školy v pražských Stodůlkách domů. Školačku se podařilo najít v Českých Budějovicích. Rodina měla obavu o její život, protože ve skříňce nechala vzkaz, že už se nikdy nevrátí.

"Dívka se v pořádku našla. V obchodním centru ji podle fotky poznal českobudějovický policista v osobním volnu. Je nezraněná. Brzy bude předána svým rodičům," řekla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

 

Dívku před zmizením naposledy viděli spolužáci ve školní jídelně na obědě, odkud měla odejít s tím, že jde na hřiště. Tam už ale zřejmě nedorazila a rodičům se celé odpoledne neozývala, proto se obrátili na policisty. Ti okamžitě rozjeli rozsáhlé pátrání.

 

"Policisté prověřili jak školu, tak i její okolí, příbuzné dívky, nemocnice a podobně. Během tohoto prověřování našli v její skříňce vzkaz, kde dívka napsala, že už se nikdy nevrátí," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Ve středu dopoledne proto policie vyhlásila po dívce pátrání v režimu dítě v ohrožení.

 

 

Školačka měla v minulosti prohlásit, že pokud by utekla, schovávala by se ve křoví a živila se jablky a špendlíky. Podle policie se mohla zdržovat také v nákupních centrech, která prý ráda navštěvovuje.

TN.cz