novoroční neštěstí

Dívce (11) v ruce vybuchla petarda! Vážně ji zranila, zasáhla i oči

Petardy
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 12:15
2.1. 2020 11:05
Téma:

Na Nový rok odpoledne se těžce zranila zábavní pyrotechnikou jedenáctiletá dívka z Karviné. Petarda jí explodovala v ruce a vážně jí poranila prsty a obličej. Zasáhla jí dokonce i oči. Případem se zabývá policie.

Rachejtle děvčeti explodovala v ruce před 14. hodinou odpoledne na Nový rok. Neštěstí se stalo na veřejném prostranství v Karviné poté, co dívka měla zapalovačem odpálit zábavní pyrotechniku, ze které vedla šňůra.

 

Na místo okamžitě vyjel tým rychlé lékařské pomoci z karvinské základny, který ke zraněné dorazil za šest minut od oznámení na tísňovou linku. Jedenáctiletá dívenka byla při vědomí. Lékař po prvotním vyšetření zjistil, že má těžce poraněné prsty na ruce.

 

 

Petarda jí také zasáhla oči. "Posádka jí poskytla neodkladnou péči a pak ji převezla na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

 

Případem se zabývají i karvinští policisté. Rodině poskytl psychologickou pomoc krizový intervent přivolaný na místo. "Zahájili jsme trestní řízení pro podezření ze zatím nespecifikovaného trestního činu proti životu a zdraví," sdělila mluvčí policie Soňa Štětínská.

TN.cz