Zranění od nábytku

Dívce málem uřízla prst židle z IKEA! Prodává se i v Česku

Nebezpečná židle
Zdroj: facebook, IKEA
Zranění od židle z IKEA
Téma:

Čtrnáctiměsíční Britka se vážně zranila, když jí prst přiskřípla levná skládací židle koupená v řetězci IKEA. Lékaři téměř useknutý konec prstu přišili, jestli ale bude fungovat a nebude nutná amputace, se rodina dozví v pátek.

"Včera jsem strávila pět hodin v nemocnici, když tam sanitka převezla mojí čtrnáctiměsíční dceru, které židle "Grunde" z IKEA přiskřípla prsty. Dnes jsem strávila v nemocnici 9 hodin, zatímco moji dceru operovali, aby jí prst, který držel jen z 20 %, přišili," napsala Sophie Bennettová v sobotu na facebooku.

 

Podle ní špička levého prsteníčku její dcery doslova visela na vlásku, z rány koukala kost. Do pátku musí rodina čekat, než zjistí, jestli byla operace úspěšná. Prst bude podle matky doživotně deformován.

 

Sophie se podivuje, jak mohla dvoukilová židle, u které výrobce uvádí, že prošla všemi testy, způsobit něco takového. "Kolik krve z mé dcery vyteklo, bolestivý výraz, který měla, to mě bude strašit navždy!" dodala matka.

 

Snaží se teď rodiče varovat, aby se jim nestalo něco podobného. Na židlích přitom podle Sophie rodina běžně sedávala. Oceňovali, že jsou levné, a po složení velmi skladné.

 

 

IKEA jí podle listu Daily Mail nabídla uhrazení všech nákladů léčby. "Byli jsme informováni o nehodě, která se stala s jednou z židlí Gunde. Bezpečnost našich produktů je vždy naší nejvyšší prioritou. A jakmile jsme se o incidentu dozvěděli, zahájili jsme důkladné vyšetřování. Samozřejmě nás zpráva o nehodě znepokojila a s paní Bennettovou jsme v přímém kontaktu," uvedl mluvčí řetězce IKEA.

 

Skládací židle Gunde nabízí IKEA i v Česku. "Kolik hodnot může obsahovat židle? Tahle si zaslouží bližší pohled. Je skládací a přitom bezpečná. Je natolik pevná, že udrží 100 kg a přitom je lehká. Máte málo místa? Zavěste ji na stěnu," uvádí obchod v katalogu u židle prodávané za 149 korun.

Související témata:
vbo TN.cz