Vyšetřování policie

Dívenka (†6) ze Zlatých Hor spadla do zarostlé studny. Nevěděli o ní ani majitelé

Studna, do které spadla dívka ze Zlatých Hor
Zdroj: Policie ČR
Studnu zakrývaly kameny, dřevěná prkna a porost
Téma:

Šestiletá dívka, po které minulý týden pátraly stovky lidí, podle policie nezemřela násilnou smrtí. Spadla do nevyužívané studny, která byla zakrytá kameny, dřevem, mechem a listím. O šachtě nevěděli ani samotní majitelé.

Holčička se ztratila minulé úterý v podvečer ve Zlatých Horách na Jesenicku, policisté a hasiči po ní začali okamžitě pátrat. Do hledání se později zapojily také zhruba dvě stovky dobrovolníků, přidali se také psovodi se speciálně vycvičenými psy.

 

Dívenku měli naposledy vidět na zahradě u domu, kde si podle sousedů hrála často. I přes opakované dotazy policistů ale majitelé pozemku tvrdili, že na zahradě žádná studna ani jiné nástrahy, do kterých mohla holčička spadnout, nejsou.

 

Nakonec ale pátrači objevili dlouhodobě neužívanou studnu. "U plotu s křovím byla později nalezena dlouhodobě neužívaná podúrovňová studna překrytá z části kamenem a dřevěnými deskami, vše pokryté mechem, travou a listím," uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

 

 

Šachta přitom na první pohled nebyla vůbec vidět, dívenka do ní tedy pravděpodobně spadla nešťastnou náhodou. "Zahradu, na které byla dívenka naposledy viděna, tvořila souvislá travnatá plocha, okolo plotu byly stromy a náletové křoviny," potvrdila mluvčí.

 

Hledání ztěžovaly špatné letové podmínky, kvůli kterým se do pátrání nemohl zapojit vrtulník, a také tma. Holčičku našli policisté až brzy ráno a bez známek života. "Dosud není žádná indicie, že by se na smrti dívky aktivně podílela jiná osoba," uzavřela Neubauerová.

epa TN.cz