Útok divoké šelmy

Dívenku (3) podrápala v zooparku puma, dítě skončilo ve špitále

Téma:

Tři dny strávila v nemocnici teprve tříletá dívenka, kterou v pátek v zooparku v Horní Lipové na Jesenicku napadla puma. Šelma dítě podrápala nejspíš v okamžiku, kdy se ji batole pokoušelo pohladit.

"Zranění malého dítěte nám bylo oznámeno v pátek odpoledne, nyní vyšetřujeme, co se přesně na místě stalo. Zatím nebyla stanovena ani předběžná kvalifikace činu," řekla v úterý dopoledne TN.cz policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

 

Na případ upozornil Olomoucký deník, podle kterého puma na holčičku zaútočila ve chvíli, kdy chtělo batole šelmu pohladit. Do klece dítě podle deníku dosáhlo kvůli tomu, že tu byla otevřená dvířka.

 

Přivolaní záchranáři předškolačku nejprve převezli do jesenické nemocnice, odkud byla v noci na sobotu odvezena do olomoucké fakultní nemocnice.

 

 

Dívenka byla podrápaná na více místech, ale podle lékařů nebyla zranění naštěstí vážná. Deník uvedl, že malá pacientka odešla v pondělí do domácí péče.

 

"Bylo tam i několik stehů, drápance byly na více místech, ale naštěstí to bylo jen povrchové," informoval TN.cz mluvčí fakultní nemocnice Adam Fritscher.

pez TN.cz