velká tragédie

Dívka (10) se koupala v bazénu. Zabil ji kontakt s osvětlením

McKenzie zemřela v bazénu
Zdroj: gofundme.com
Téma:

Desetiletá McKenzie zemřela, když se koupala v domácím bazénu. Udeřil do ní proud, když se dotkla osvětlení a poté se utopila. Rodina nyní varuje před podobným stylem osvětlení.

McKenzie byla v době tragédie v rodinném domě jejího otce, který se nachází v kalifornském městě Citrus Heights. Bazén měl osvětlení, které údajně bylo ve stádiu opravy. Podle webu insideedition.com nebylo osvětlení dostatečné ochráněno a dívka se měla dotknout.

 

Následně ji udeřil proud a utopila se. Na místo dorazila záchranná služba a hasiči, dívku se ale nepodařilo zachránit. "Kdybychom věděli, že by stačila obyčejná kontrola světla, moje holčička by dnes žila," popsala její matka.

  

Její otec byl v době tragédie na pracovní schůzce. "Pak jsem obdržel ten nejhorší telefonát v životě," řekl médiím. "Jsme ale vděční, že to nezabilo ještě další moje děti, které se také v bazénu koupaly," dodal zdrcený muž.

 

 

Dívku její rodina popisuje jako veselou a také statečnou. Byla totiž ve škole šikanovaná kvůli svým zrzavým vlasům, ale i přesto byla sebevědomá a šťastná. Celá rodina je ze ztráty milované příbuzné zničená.

 

Její matka se kvůli McKenzie vrátila do školy, aby jí mohla dát lepší život. "Před měsícem školu dokončila. Dcera pro ni znamenala celý svět. Nikdo není připraven ztratit dítě takovýmto způsobem," napsala její kamarádka na web Gofundme.com, kde se snaží vybrat peníze na její pohřeb.

mik TN.cz