Horor ve výtahu

Dívka (11) zažila chvíle strachu. Muže, který ji měl osahávat, hledá policie!

Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 27. 5. 2020
Téma:

Pražští policisté pátrají po neznámém muži, který měl o víkendu pohlavně zneužít jedenáctiletou dívku. Využil okamžiku, kdy s ní byl sám ve výtahu. V případě dopadení a odsouzení mu hrozí až osm let za mřížemi.

Neznámý agresor se měl na dívku vrhnout nedaleko nákupního centra v pražské Hostivaři tuto neděli. "Několik okamžiků hrůzy zažila jedenáctiletá dívka, kterou měl ve výtahu osahávat cizí muž. Ten ji pravděpodobně sledoval právě od nákupního centra až do domu, kde bydlí," popsal policejní mluvčí Jan Daněk.

 

Doplnil, že protože jde o velký dům, kde je přibližně stovka bytů, tak školačka s cizím mužem do výtahu bez obav nastoupila, i když ho neznala.

 

"Tam na ni měl muž sexuálně zaútočit a začal ji osahávat v oblasti rozkroku, stehen a hýždí. Po zastavení výtahu dívka s pláčem utekla do bytu a tam vše řekla mámě," přiblížil samotný atak policejní mluvčí.

 

 

Kriminalisté incident prověřují s podezřením na pohlavní zneužití, za které v případě odsouzení hrozí až osmileté vězení. Zároveň mají k dispozici záznamy z kamery, na nichž je muž z výtahu natočený.

 

A nyní ho proto hledají. "Mělo se jednat o mladšího štíhlého muže, který byl vysoký asi 175 centimetrů a měl delší hnědé vlasy k uším. Na obličeji měl bílý respirátor s červenými ventily a oblečený byl do světle modrých džín a zelenomodré mikiny nebo bundy," přidal popis oblečení Daněk.

 

Zároveň prosí všechny, kdo dotyčného (po)znají, aby se ozvali na tísňovou linku 158.

TN.cz