Nebezpečná výzva

Dívka (12) napodobovala trik z YouTubu. Má popálených 49 % těla

Popálená 12letá dívka - 1
Zdroj: facebook
Dívka skončila s vážným zraněním v nemocnici
Téma:

Celá zafačovaná a s vážnými popáleninami na 49 % těla, skončila v nemocnici dvanáctiletá Timiyah Landersová z amerického Detroitu. Dívka spolu s kamarádkami zkoušela napodobit riskantní kousek, který viděla na sociální síti YouTube.

Dívky se nechaly inspirovat tzv. ohnivou výzvou, kterou jeden youtuber zveřejnil už v roce 2012. Část těla si polil hořlavinou a zapálil. Jeho nebezpečné video se už snažily napodobit desítky dalších lidí. Dvanáctiletá Timiyah zřejmě zapálila deodorant, od něhož chytlo oblečení.

 

Její matce, která dívkám připravila palačinky a chtěla si jít lehnout, se naskytla před očima hororová scéna. "Timiyah utíkala po chodbě, hořela od kolen až po vlasy. Všechno na ní hořelo," řekla stanici Fox 2 Detroit dívčina matka Brandi Owensová.

 

GALERIE: Popálená dvanáctiletá dívka

1
/
6
Zdroj: facebook
Popálená 12letá dívka - 2

 

Její snoubenec dívku rychle vzal do koupelny a uhasil sprchou. Timiyah převezli záchranáři do nemocnice. Podle lékařů má popáleniny na 49 % těla, je připojená na ventilátor a v nemocnici si pobude přinejlepším několik měsíců. Podle lékařů ji čekají ještě nejméně tři další operace.

 

"Děti si často neuvědomují, že život je krásný dar, a že nemohou kopírovat všechno, co vidí na internetu. Doufám, že si tímto nebude muset projít žádná jiná rodina," napsala Brandi na síť GoFundMe, kde pro svou dceru uspořádala sbírku. Během jednoho dne jí lidé z celého světa poslali zhruba 4 000 dolarů (90 tisíc korun) z cílových 5 000 dolarů.

 

 

Matka teď žádá YouTube, aby podobná videa ze sítě mazal. Nabádá také rodiče, aby dětem a tomu, co sledují na internetu, věnovali větší pozornost. "Hlídejte ty děti, hlavně jejich telefony. Moje děti už nebudou smět na sociální sítě, žádné iPhony, nic!" dodala Brandi.
 

Související témata:
vbo TN.cz