byla na útěku

Dívka (13) otěhotněla na diskotéce! Policie hledá otce dítěte

Těhotenství - 1
Zdroj: Getty Images
Třináctileté dívka otěhotněla. Ilustrační foto
Téma:

Třináctiletá dívka otěhotněla na diskotéce v Chebu s dosud neznámým mužem. Do jiného stavu přišla v době, kdy byla na útěku z diagnostického ústavu. Po otci nenarozeného dítěte pátrá policie.

Útěk z diagnostického ústavu změnil teprve třináctileté dívce navždy život. Těhotenství potvrdilo gynekologické vyšetření až pět měsíců po pohlavním styku.

 

"Když jsme zjistili, co se na útěku stalo, tak jsme to okamžitě začali řešit. Vzali jsme ji ke gynekologovi, kde se podezření na těhotenství potvrdilo," řekla Deníku ředitelka dětského domova v Plzeňském kraji.

 

Školačka byla do domova umístěna teprve před týdnem, když se jí podařilo zadržet. "Dívka, která byla dlouhodobě na útěku, k nám byla umístěna soudem, a to doslova před několika dny. Vůbec nic o ní nevíme," dodala ředitelka.

 

Školačku brzy převezou do výchovného ústavu v Černovicích, kde se specializují na těhotné dívky a nezletilé matky. Projde speciálním programem, který je zaměřený na těhotné matky a péči o dítě. 

 

 

 

Policie pátrá po otci dítětě. "Policie případ šetří pro podezření ze spáchání trestného činu pohlavní zneužití a okolnosti dále prověřujeme. Podle dosavadního šetření se nejedná o násilnou trestnou činnost," řekla TN.cz mluvčí Dana Ladmanová.

mik TN.cz