mluvčí studentů

Anna bojuje za lepší klima! Teď má důtku za účast na stávkách

Anna Mezgerová
Zdroj: facebook, TN.cz
Anna Mezgerová dostala ve škole důtku
Téma:

Středoškolačka Anna Mezgerová dostala ve škole důtku za neomluvené hodiny, když se účastnila stávek za lepší klimatické podmínky. Dívka je mluvčí studentské kampaně Fridays For Future ČR a podle ní ji učitelka považuje za trapnou. Podobně se k ní ve škole chovají, když si připne i znak kampaně.

Fridays For Future tvoří středoškoláci, kteří se snaží bojovat proti klimatickým změnám a jsou součástí mezinárodního hnutí mladých lidí. Jejich mluvčí je Anna Mezgerová, která společně se svými kolegy vyšla několikrát do ulic a byla na řadě stávek v České republice.

 

A právě za to dostala ve škole třídní důtku. Měla totiž neomluvené hodiny. "Když mě třídní učitelka vidí vystupovat v televizi (o klimatické změně), jsem podle ní trapná, stejně jako když si připnu odznáček Fridays for Future," citovalo dívku Informační centrum o vzdělávání (EDUin) na svém twitteru.

 

 

Důtkou se zabývalo centrum také na svém kulatém stole, jehož tématem bylo "Důtka za klima?" a účastnila se ho i Mezgerová, uvedl EDUin na svém webu. Cílem stolu bylo odpovědět na otázky, zda se mají studenti prvně učit a až potom protestovat, kdo by měl dostat důtku za klima, nebo jak by měla škola vychovávat k občanské angažovanosti.

 

 

Stávky studentů za lepší ochranu klimatu a snižování emisí se konaly například 3. a 24. května. Druhý protest byl ve více než patnácti městech v ČR a 1600 městech po celém světě. Studenti tehdy vyzvali lidi k volbám do Evropského parlamentu.

 

"Apelujeme na vás, rodiče, na naše dospělé kamarády a kamarádky, studenty a studentky, na své babičky a dědy. Běžte volit. Volte pro klima, ne pro peníze. Volte pro dobrý život, ne pro uhlí. Volte pro naši budoucnost," řekla tehdy Mezgerová.

reg TN.cz