Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

mluvčí studentů

Anna bojuje za lepší klima! Teď má důtku za účast na stávkách

Anna Mezgerová
Zdroj: facebook, TN.cz
Anna Mezgerová dostala ve škole důtku

Středoškolačka Anna Mezgerová dostala ve škole důtku za neomluvené hodiny, když se účastnila stávek za lepší klimatické podmínky. Dívka je mluvčí studentské kampaně Fridays For Future ČR a podle ní ji učitelka považuje za trapnou. Podobně se k ní ve škole chovají, když si připne i znak kampaně.

Fridays For Future tvoří středoškoláci, kteří se snaží bojovat proti klimatickým změnám a jsou součástí mezinárodního hnutí mladých lidí. Jejich mluvčí je Anna Mezgerová, která společně se svými kolegy vyšla několikrát do ulic a byla na řadě stávek v České republice.

 

A právě za to dostala ve škole třídní důtku. Měla totiž neomluvené hodiny. "Když mě třídní učitelka vidí vystupovat v televizi (o klimatické změně), jsem podle ní trapná, stejně jako když si připnu odznáček Fridays for Future," citovalo dívku Informační centrum o vzdělávání (EDUin) na svém twitteru.

 

 

Důtkou se zabývalo centrum také na svém kulatém stole, jehož tématem bylo "Důtka za klima?" a účastnila se ho i Mezgerová, uvedl EDUin na svém webu. Cílem stolu bylo odpovědět na otázky, zda se mají studenti prvně učit a až potom protestovat, kdo by měl dostat důtku za klima, nebo jak by měla škola vychovávat k občanské angažovanosti.

 

 

Stávky studentů za lepší ochranu klimatu a snižování emisí se konaly například 3. a 24. května. Druhý protest byl ve více než patnácti městech v ČR a 1600 městech po celém světě. Studenti tehdy vyzvali lidi k volbám do Evropského parlamentu.

 

"Apelujeme na vás, rodiče, na naše dospělé kamarády a kamarádky, studenty a studentky, na své babičky a dědy. Běžte volit. Volte pro klima, ne pro peníze. Volte pro dobrý život, ne pro uhlí. Volte pro naši budoucnost," řekla tehdy Mezgerová.

reg TN.cz