Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 2. 2019
Neuvěřitelný příběh

Dívka na 4 dny upadla do kómatu. Po probuzení zjistila, že porodila!

Ebony Stevenson - 3
Zdroj: Profimedia
Ebony porodila v kómatu

Britská teenagerka si šla lehnout s bolestí hlavy, poté upadla do bezvědomí. Když se o čtyři dny později probudila, ležela v nemocnici a lékaři jí přinesli ukázat její novorozenou dcerku. Dívka přitom ani netušila, že je těhotná.

Ebony Stevensová se necítila dobře a bolela ji hlava, proto si šla dříve lehnout. Místo poklidného spánku ale utrpěla několik záchvatů a upadla do bezvědomí, proto ji matka odvezla do nemocnice. Až tam lékaři zjistili, že 18letá dívka čeká miminko. Píše o tom portál Daily Mirror.

 

Série vyšetření ukázala, že Ebony má tzv. preeklampsii, která v těhotenství způsobuje záchvaty. Jedinou léčbou je co nejrychlejší porod, se kterým Ebonyina matka souhlasila. Dívku uvedli lékaři pro jistotu do umělého kómatu a provedli císařský řez. Holčička vážila téměř tři a půl kila, byla zdravá.

 

Když se Ebony o čtyři dny později probrala z kómatu, utrpěla obrovský šok. Vůbec totiž netušila, že čeká miminko. Neměla těhotenské bříško ani jiné příznaky včetně ranní nevolnosti. "Ani jsem nevěděla, jestli děti chci, nebo aspoň ne dalších deset let," prohlásila Ebony.

 

 

14

GALERIE: Ebony Stevensonová s dcerou

Zdroj: Profimedia

Ebony Stevenson - 3

Hodnocení:

 

"Setkání s mým dítětem bylo tak surreálné. Bála jsem se, že se s dcerou nesblížím, protože jsem neměla žádný čas se na ni připravit, ale myslím, že je úžasná. Je to naprostý zázrak. Nevyměnila bych ji za nic na světě," uvedla Ebony s tím, že dceru pojmenovala Elodie.

 

 

Holčička se narodila na začátku prosince a stále se daří dobře jí i její matce. Lékaři Ebony diagnostikovali také chorobu zvanou jako uterus didelphys, což znamená, že má dvě dělohy. Porucha postihuje asi jednu z tří tisíců žen a zpravidla vede ke snížené šanci otěhotnět.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Můj porod? Prožila jsem klinickou smrt!
Zveřejnili první slova žen po porodu! Co některé vypustí z úst, vás šokuje

epa TN.cz
Reklama