nezletilá matka

Případ dívky, která otěhotněla ve čtrnácti. Rodina má z dítěte radost!

Patnáctiletá matka z Pelhřimovska
Zdroj: TV Nova
Téma:

Na Pelhřimovsku před několika dny porodila teprve patnáctiletá dívka. V době otěhotnění jí ale bylo 14 let, otci dítěte může za pohlavní zneužití hrozit i vězení. Mladý pár je však z narození potomka nadšený, i když těhotenství nebylo plánované. Mladík se o dítě stará, našel si i brigádu.

Podle rodiny se mladí rodiče k celé situaci postavili velmi statečně. "Těhotenství společně přiznali. Je to lepší, než ze strachu zapírat a dítě pak někde pohodit," řekla TN.cz matka mladého otce. Policie s rodinou nekomunikuje. Zatím neví, jestli mladíka čeká obvinění, soud a vězení. "Má za sebou policejní výslech," upřesnila žena.

 

Dívka otěhotněla měsíc před patnáctými narozeninami, s pohlavním stykem souhlasila. "Mohla by to být pro policii polehčující okolnost," tvrdí matka mladíka. Otci dítěti bude za pár dní 16 let. Zvažuje přerušení studia, aby se mohl najít stálou práci a rodinu, kterou si tak časně pořídil, zabezpečit. Zatím si našel brigádu. 

Matka dítěte, která měla letos nastoupit na střední školu, si dává roční odklad ve studiu. Musí však dokončit základní školu, kterou bude navštěvovat hlavně kvůli přezkoušení, jinak se bude učit doma.

 

"Ví, že na dítě měli dost času, ale prostě se to stalo. Staví se k tomu jako dospělí a z malé jsou nadšení," řekla žena. S péčí o dítě mladému páru pomáhají rodiče, kteří mají z vnoučete také radost.

Podívejte se na reportáž o případu:

 

has TN.cz