nic se nestalo

Dívka na videu bila psa, hrozili jí smrtí. Podle policie je to v pořádku

Dívka zveřejnila video, kde bije psa 2
Zdroj: Instagram
Téma:

Policie se ujala případu holčičky, která na videu mlátila psa. Zatímco sociální sítě, na kterých se video objevilo, zaplavila vlna kritiky a pobouření, policie neshledala na videu nic závadného.

Před několika dny sociálními sítěmi proletělo video holčičky, která na záběrech pohlavkovala svého psa a párkát ho nakopla. Po celou dobu ji u toho natáčela kamarádka, která poté video na facebooku zveřejnila.

 

Video zhlédly tisíce lidí a vzbudilo v nich značné pobouření. Reakce byly prudké a hraničily až s vyhrožováním a kyberšikanou. Lidé dívce nadávali do kun*y, mrd*y, přáli jí smrt, chtěli zjistit, kde bydlí. Urážkami nešetřili ani směrem k jejím příbuzným - psali rodičům, vyhrožovali sestře.

 

Případ zaujal i policii, která se jím začala zabývat. Na jedné straně stáli rozčilení milovníci zvířat, kteří video považovali za důkaz týrání zvířat. Na druhé straně stála holčička, které lidi vyhrožovali napadením. "Dneska jsem nebyla ve škole, bála jsem se okolního světa," řekla dívka v omluvném videu na instagramu.

 

GALERIE: Výhružné komentáře na facebooku

1
/
10
Zdroj: Instagram
Dívka zveřejnila video, kde bije psa 2

 

Policie vyslechla dívku, její sestru a také jejich otce, který se s nimi dostavil na služebnu. Po výslechu a zhlédnutí videa policisté dospěli k závěru, že se v případě nikdo nedopustil trestného činu ani přestupku.

 

"Policisté došli k závěru, že video bylo celé nahrané, že pes je domácím mazlíčkem, nebyl na žádném ošetření ani mu nebylo žádným způsobem ublíženo," uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

 

 

Zároveň dodala, že se policie nebude zabývat ani výhrůžkami na sociálních sítích. "Otec žádné trestní oznámení nepodal, protože dcery své původní profily smazaly a necítí žádné ohrožení," sdělila mluvčí.

 

Přesto policie apeluje na uživatele sociálních sítí, aby řádně zvážili, co natáčejí a dávají na internet. "Také varujeme komentátory, že v některých případech jejich komentáře mohou naplnit znaky protiprávního jednání, za které může hrozit postih," dodala Kormošová.

sei TN.cz