Zbytečná smrt

Dívka spolykala extázi, aby ji nenašli policejní psi. Zemřela

Emily (17) se ze strachu předávkovala extází a zemřela
Zdroj: justgiving.com
Téma:

Sedmnáctiletá Emily měla celý život před sebou. Jenže ji ochromil strach, že na koncertě, kam mířila, budou policisté se psy vycvičenými na hledání drog. A tak úplně zbytečně zemřela.

Emily Lyonová jela loni v červnu na velkou hudební akci do londýnské O2 Areny. Už cestou vlakem spolykala první dávku práškové extáze, aby měla na koncertě lepší náladu.


Jenže když už dorazila na místo, najednou ji přepadl strach, že policejní psi určitě vyčenichají zvbytek drogy, který ještě měla u sebe. 


Proto zpanikařila a narychlo spolykala i druhou várku taneční drogy, známí také pod zkratkou MDMA. O chvíli později se Emily udělalo zle, začala se strašně potit a měla potíže se udržet na nohou, píše britský Mirror.


Emily byla okamžitě převezena do nemocnice, ale přes veškerou snahu lékařů se ji nepodařilo zachránit a krátce po převozu zemřela.Policie hned následující den zatkla Lukea Vilarse, který Emily a jejím kamarádům extázi prodal. Dostal roční podmínku s dvouletým odkladem.


Experti se dodnes přou, jak silná prášková extáze vlastně byla. Nikdy to už ale nezjistí, protože se vzorek drogy nepodařilo sehnat.


Patolog jako příčinu smrti sedmnáctileté teenagerky určil infarkt způsobený otravou MDMA.

pez TN.cz