Podpora charity

Chlupatý leden! Dívka se přestala holit a přidávají se k ní další...

Laura Jackson
Zdroj: Instagram, Janu_hairy
Laura Jackson založila kampaň "Chlupatý leden"
Téma:

V posledních letech se rozmohl u žen trend neholit si podpaží nebo nohy. Dodržují to i některé celebrity, jako je například zpěvačka Miley Cyrus nebo herečka Bella Thorne. To samé se rozhodla dělat i britská studentka Laura Jackson, která rozjela rovnou celou kampaň s názvem "Chlupatý leden". Cílem je vybrat, co nejvíce peněz, které poputují na charitu.

Laura Jackson (21) z Warwickshiru z Velké Británie se rozhodla neholit si podpaží a nohy. Její rodina si zpočátku myslela, že je jejich dcera jen líná a nebaví ji to. Jackson je však vyvedla z omylu. Založila kampaň "Chlupatý leden", skrz kterou chce povzbudit další ženy, aby své tělo milovaly a přijaly ho takové, jaké je.

 

Dívka se rozhodla neholit se před třemi lety. "Začala jsem se cítit svobodná a věřila jsem více sama v sebe. Někteří lidé kolem mě nechápali nebo nesouhlasili s tím, že se neholím," vysvětlila Jackson pro britský deník Dailymail.

 

 

Kampaň už podepsaly ženy po celém světě. Jackson doufá, že se jí během kampaně podaří vybrat tisíc liber (28 800 korun), které poputují na charitu Body Gossip. Ta učí mladé lidi, jak vnímat své tělo a stát se tou nejlepší verzí sebe sama. Charita je kombinací vzdělávání a umění. 

 

Dívka své fotky, na kterých je neoholená, i s výzvou zveřejnila na Instagramu Janu_hairy. "Po několika týdnech, kdy jsem si na to zvykla, jsem začala mít své chlupy ráda. Také se mi líbilo, že nemusím zažívat nepříjemnosti během holení," napsala Jackson u své fotky.

 

Anketa

Mají se ženy holit?

Hlasovalo 4167 lidí.
Pokud se ženy rozhodnou připojit se ke kampani, mohou vyplnit Sponzorský formulář, který je zveřejněný na dívčině Instagramu.

 

Kampaň má být také ženskou verzí akce Movember, která probíhá vždy v listopadu a jejímž cílem je šířit povědomí o boji proti rakovině prostaty. Během Movemberu si nechávají muži růst knír, který je symbolem kampaně.

reg TN.cz