nebezpečné sprchování

Dívka zemřela po zásahu proudem ve sprše. Výboj zabil i zachránce

Sprcha
Zdroj: Thinkstockphotos
Téma:

Obrovskou tragédii zažívá rodina devítileté dívky z Francie, která byla během sprchování zasažena elektrickým proudem a zemřela. Na pomoc přispěchal její nevlastní otec, který slyšel křik. Bohužel proud ho také zabil. Oba se pak snažila oživit dívčina matka, avšak neúspěšně. Sama skončila v nemocnici s popáleninami.

Třicetiletá matka se se svou devítiletou dcerou, čtyřletým dítětem a jejich nevlastním třiatřicetiletým otcem přistěhovala do nového domu v Avallonu v jihozápadní Francii před měsícem a půl. 

 

Dům se snažili zrekonstruovat. A právě to se nejspíš stalo osudným jejich dceři, která se šla vysprchovat. Po chvíli dostala ránu elektrickým proudem a zemřela.

 

 

Jako první se ji snažil zachránit nevlastní otec, kterého však proud také zasáhl a zabil. Matka se sice od nich snažila proud odříznout, ale marně. Utrpěla popáleniny na dlaních a musela být převezena do nemocnice, informoval deník Mirror.

 

Podle prvotního vyšetřování se nejspíš nehoda stala kvůli rozvaděči, který ležel na zemi u sprchy, a dostala se do něj voda, která byla na podlaze.

reg TN.cz