porodila dítě

Dívku (11) znásilnil partner vlastní babičky. Potrat jí zakázali

Týraná dívka Ilustrační snímek
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Případ, nad kterým se tají dech. Starší sestry teprve 11leté dívenky z jihoamerické Argentiny znásilňoval jejich otčím. Dívku umístili do péče její babičky, tam ji ale znásilnil babiččin partner. Dívenka otěhotněla, místní úřady jí ale zakázaly podstoupit potrat.

Tři dcery v domě, kde bydlely s vlastní matkou a jejím partnerem, prožívaly peklo. Otčím znásilňoval dvě starší z nich. Nejmladší ze tří sester byla následně svěřena do péče své 65leté babičky. Jenže to nevěděla, že to nejhorší ji teprve čeká. 11leté dítě znásilnil babiččin partner, dívka otěhotněla.Přišlo se na to v centru první pomoci v jejím rodném městě v provincii Tucmán. O týden později byla dívenka převezena do nemocnice, kde se dvakrát pokusila o sebevraždu. "Chci, abyste odstranili to, co ve mně nechal ten starý muž," řekla dívka psychologovi v nemocnici podle deníku The Guardian.Argentinské úřady odmítly povolit 11letému dítěti potrat, i když na to mělo úředně nárok. Případu znásilněné dívenky se chytili odpůrci potratů, kteří prosazovali, aby těhotenství dokončila. Gustavo Vigliocco, státní tajemník zdravotnictví provincie Tucumán dokonce tvrdil, že sama dívka potrat nechce.

V Argentině je lékařská interrupce povolena pouze v případech, že těhotenství ohrožuje život matky, nebo když dojde ke znásilnění, což se týkalo i zmíněné dívenky. Zákon o potratech je téměř sto let starý, v platnost vyšel v roce 1921.Lékaři se snažili za dívku a její zdraví bojovat, jak jen mohli. U soudu dokonce vypovídali, že dívka čelí vysokému zdravotnímu riziku, pokud by měla v těhotenství nadále pokračovat a dítě porodit.V 23. týdnu těhotenství se úřady rozhodly, že dívka podstoupí císařský řez. "Zachránili jsme život 11leté dívky, která byla mučena provinčním zdravotním systémem," sdělila lékařka Cecilia Oussetová, která zákrok provedla společně se svým manželem a kolegou Jorgem Gijenou.

 Podle Oussetové byla dívka po císařském řezu v dobrém zdravotním stavu, dítě bylo umístěno do inkubátoru, lékaři však neočekávají, že by přežilo. "Z politických důvodů úřady znemožnily legální přerušení těhotenství a donutili malé dítě k porodu," prohlásila lékařka.

 

"Když jsem dívku viděla, moje nohy se třásly. Bylo to jako bych se dívala na svou mladší dceru. Dívka pořádně nerozuměla tomu, co se s ní bude dít," dodala.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Sexuální zneužívání mě dohnalo k sebepoškozování
Smutný příběh dívky ze skříně: V dětství ji týrali, své minulosti neunikla ani po záchraně

mj TN.cz