extrémní počasí

Dívku (3) uvěznily deště v Austrálii, hrdinou je roztomilý mazlíček!

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 17.1. 2020 06:59
Téma:

Do Austrálie dorazily vydatné deště, které zaplavily některé oblasti. I když pomáhají v hašení požárů, páchají škody na dalších místech a ohrožují obyvatele. Například tříletou holčičku Matildu hledali rodiče se záchranáři celý den. Když ji našli, byla uvězněná v blátě se svým pejskem. Ten ji ani na okamžik neopustil.

Ve středu Západní Austrálii zasáhly silné bouře, které doprovázel déšť. Jelikož v zemi panuje v poslední době spíše sucho, okamžitě oblast ohrozily záplavy. A uvěznily také tříletou Matildu, která žije s rodiči na farmě.

 

Z domu odešla se svým pejsem jack russell teriérem. Podařilo se jí přejít přes jeden potok, ale kvůli dešťům se rychle zvedl a Matildu s pejsem odnesl neznámo kam. 

 

"Kolem čtvrté hodiny odpoledne byl spuštěn alarm, že Matilda zmizela. Komunita Pilbary okamžitě vyrazila do akce a přišla na pomoc rodině a poskytla místní vrtulníky a dobrovolníky," informovala australská policie na facebooku.

 

Dívku hledali také policisté na koních. Všichni se snažili pracovat rychle, jelikož šlo holčičce o život. Po čtyřiadvaceti hodinách se ji nakonec podařilo najít. Byla bez přístřeší a nacházela se 3,5 kilometrů od domova.

 

 

Hrdinou se ale stal také její pejsek. Zůstal s ní po celou dobu a neopustil ji. Příběh rodina zveřejnila na svém instagramu. "Tento malý pes je hrdinou naší rodiny. Strávil celou noc a den s Matildou, zatímco se ztratila v buši," napsali rodiče a zveřejnili i fotku mazlíčka.

 

 

Většina Australanů déšť vítá. Díky němu se podařilo snížit počet požárů, které zemi sužují už od září loňského roku. A předpověď slibuje další déšť. V sobotu by například v Sydney, kde je požárů nejvíce, mohlo spadnout dalších 20 až 50 mm srážek, uvedl portál abc.net.au

 

Podívejte se na reportáž o deštích v Austrálii v Televizních novinách: 

 

 

TN.cz