Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

konec pátrání

Unesenou dívku (5) našli ve Vídni. V cele už skončili i dva podezřelí

Policisté zadrželi dva muže, které podezřívají z toho, že v úterý odpoledne unesli pětiletou dívku v Praze – Uhříněvsi. Tu vypátrali ráno na letišti ve Vídni, kde byla ve společnosti matky, kterou policisté také hledali.

Oba údajné únosce policisté zadrželi ještě v úterý odpoledne. Na jednoho je navedl všímavý občan, který viděl auto, po němž policisté pátrali, na dálnici D1. Policisté dvacetiletého muže zadrželi na odpočívadle na 95. km ve směru na Prahu.

 

Jednačtyřicetiletého muže zadrželi večer na nádraží na Krnovsku. "Muž byl poměrně překvapen, neboť nečekal, že by byl vypátrán tak rychle," uvedl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. Oba muži jsou v policejní cele, policie je stíhá pro trestný čin únos, za což jim hrozí 8 let za mřížemi, a bude zřejmě usilovat o to, aby byli stíhání vazebně.

 

Vyšetřování případu stále probíhá. Z dosavadních zjištění vyplývá, že byl únos holčičky organizovaný a plánovaný. Policie bude dále zjišťovat, jestli se na něm nepodíleli i další lidé.

 

Dívku našli rakouští policisté okolo 6. hodiny ráno. Společně s matkou, která měla s dcerou zakázaný styk, ji objevili na vídeňském letišti, odkud se chystaly odletět pryč. Policisté teď pracují na tom, aby se unesená holčička vrátila co nejdříve do Česka k příbuzným, kteří ji měli svěřenou do péče.
 

 

K únosu došlo v Praze 10 Uhříněvsi v ulici Vlasty Průchové. Dva neznámí muži podle policie vytrhli pětiletou dívku její babičce z náručí. "Únosci pak holčičku naložili do přistaveného osobního auta Volvo XC 90 stříbrné barvy," uvedl v úterý mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

 

Podle něj vše napovídalo tomu, že dívka měla být hledanými muži odvezena do zahraničí, pravděpodobně do Německa. Rozjela se tak velká policejní akce a během desítek minut o tom, že dívku unesli, věděl každý policista. Policejní prezidium oslovilo také kolegy v zahraničí. Identitu údajných únosců zjistili pražští policisté ještě v úterý odpoledne.

 

Podle informací médií vedli rodiče o svou dceru ostrý spor. Žena svého bývalého manžela obvinila, že dívku zneužíval. Ten zase tvrdí, že jeho bývalá partnerka má poruchu osobnosti a může být nebezpečná, uvedla středeční Mladá fronta Dnes.

vbo tn.cz / ČTK