Útok u Terezína

Dívku měl znásilnit cizinec, policie ho obvinila. Zatím nespolupracuje

Téma:

Litoměřická policie vyšetřuje případ znásilnění nezletilé dívky, kterého se měl nedaleko Terezína dopustit cizinec. Policie podezřelého muže dopadla a obvinila. Informaci, že jde o migranta vyhoštěného z Německa, zatím úřady nepotvrdily.

Ke znásilnění mělo dojít v úterý kolem poledne na poli u obce Lukavec nedaleko Terezína. Dívka skončila v nemocnici v Litoměřicích. Podle informací televize Nova její zranění nejsou vážná.

 

Policie už muže obvinila a podala návrh na jeho vzetí do vazby. Poskytování dalších informací si vyhradilo litoměřické státní zastupitelství, které v průběhu odpoledne potvrdilo, že pachatelem má být cizinec, nejspíše Afričan.

 

To, zda se jedná opravdu o migranta, který byl v úterý ráno vyhoštěn z Německa, jak informoval Litoměřický deník, zatím není jasné. Podle státní zástupkyně Kateřiny Doušové podezřelý muž s vyšetřovateli nespolupracuje a zatím ověřují jeho identitu. Uvedla to pro portál Echo24.

 

 

Jak se případný migrant do Česka dostal a proč nebyl jeho pohyb nijak monitorován, by mělo v nejbližších dnech objasnit policejní prezidium. Za znásilnění hrozí až desetileté vězení

pez, Martin Kočárek TN.cz