Vyšetřování ukončeno

Dívku vyhodila z okna její matka! Prokázalo to policejní vyšetřování

Matka, která skočila za dítětem, zemřela v nemocnici
Zdroj: TV Nova
Policisté případ odložili.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 15. 7. 2020
Téma:

Plzeňští kriminalisté ukončili vyšetřování okolností případu, kdy desetiletá dívka vypadla k okna paneláku v Plzni na konci letošního února. Policisté případ uzavřeli s tím, že za pád dívenky může její matka, která následně vyskočila za ní.

Zatímco její desetiletá dcera utrpěla jen lehká poranění, matka na místě podlehla vážnému zranění hlavy, které si při skoku způsobila. Policisté vyšetřovali, zda šlo o nešťastnou nehodu, trestný čin nebo sebevraždu.


Co se v bytě stalo, zjistili kriminalisté z výpovědi dívky. Věrohodnost její výpovědi následně potvrdili také odborní znalci.


Policisté proto dospěli k závěru, že dívenku vyhodila z okna její matka a následně skočila za ní. Po pádu zemřela. Není tak koho trestně stíhat.

 


"Policisté případ odložili, protože pachatel nemůže být trestně stíhaný,“ potvrdila policejní mluvčí Martina Korandová.


Podle reportérky TV Nova, která v únoru na místě mluvila se sousedy z panelového domu, se jednalo o bezproblémovou rodinu. Jedním z důvodů špatného psychického stavu matky mohlo být také to, že její dcera absolvovala před nějakou dobou delší pobyt v nemocnici.


"Ještě než skočila, tak ji záchranáři ubezpečovali, že dítě bude v pořádku. Stála v okně a byla duchem nepřítomná. Dívala se před sebe do prázdna,“ popsala situaci mluvčí plzeňské záchranné služby Mária Svobodová.

 

Připomeňte si celou událost v reportáži TV Nova:

 

TN.cz