tragická událost

Dívky (12) pobodaly kamarádku. Kvůli fiktivní postavě z hororu

Morgan Geyserová a Anissa Weierová
Zdroj: Profimedia, ČTK
Téma:

Soud v americkém Wisconsinu poslal do psychiatrické léčebny na dlouhé roky dvě kamarádky. Dívky se pokusily ubodat spolužačku. Před čtyřmi lety Payton nalákaly do lesa a poté zaútočily. Chtěly vraždit ve jménu fiktivní hororové postavy Slender Mana.

Šokující událost se stala v americkém městě Milwaukee. Dvě dívky se na spolužačku Payton vrhly v lese. Vytáhly nůž a 19krát do ní bodly. Payton ale přežila, dostala se na silnici a život jí zachránil řidič projíždějícího auta, který zraněnou školačku předal lékařům. Napsal o tom deník Mirror.

 

Děsivá událost se stala už před čtyřmi lety. Až nyní má však dohru u soudu. Útočnice tvrdily, že chtěly vraždit kvůli Slender Manovi - hororové postavě, která sice není vázaná na konkrétní příběh, ale objevuje se například ve videohrách. Své oběti mučí a unáší.

 

 

Soud rozhodl, že obě dívky budou souzeny za pokus o vraždu jako dospělé. Verdikt nad Morgan Geyserovou padl už na podzim – dívka byla poslána na 40 let do psychiatrické léčebny. Posudek psychiatra odhalil, že Morgan trpí schizofrenií.

 

Podobný trest si vyslechla i Anissa Weierová, která se na pokusu o vraždu podílela. Soud ji poslal na 25 let do léčebny. V zařízení zůstane nejméně tři roky, pak bude moci požádat o propuštění. Podle její advokátky byla příčinou pokusu o vraždu traumata z rozvodu rodičů a nedostatek jejich zájmu. Weierová trpěla osamělostí a depresemi.

ham TN.cz