kopance a facky

Dívky brutálně zbily nezletilou spolužačku, jedna už čelí obvinění

Téma:

Kriminalisté z Mladé Boleslavi už obvinili jednu ze dvou dívek, které na začátku února brutálně zmlátily svou nezletilou spolužačku. Video z celého útoku se objevilo na sociálních sítích. Podobných rvaček mají ale tamní děti plné telefony.

Tvrdé bití včetně kopanců do hlavy s rozběhem. Jedna z útočnic je středoškolačka, druhé je teprve 14. Oběť se ani nebránila. Policie teď jednu z dívek obvinila. "V souvislosti s narůstající agresivitou mládeže čelí již jedna osoba obvinění ze spáchání provinění výtržnictví a ublížení na zdraví ve stadiu pokusu," potvrdila mluvčí policie Lucie Nováková.

 

Zbitá dívka se teď vyrovnává i s veřejným ponížením, protože její lynčování viděly tisíce lidí na sociálních sítích. "Dobře jí není. Zvlášť když to teď ve škole všichni vědí," popsala matka napadené dívky.

 

"Z toho se může vyvinout nějaká těžká posttraumatická stresová porucha a může trvat celý život," sdělil soudní znalec v oboru psychiatrie Jaroslav Tržický.

 

TV Nova zveřejnila i další rvačky, které se v tu dobu odehrály. A i ty už policie řeší. Jeden trest situaci nevyřeší. Policie se snaží preventivně působit třeba kontrolami v obchodních centrech. Policie působí ve školách a ty zase oslovují rodiče dětí.

 

 

Policie se v nejbližších dnech obrátí i na mladoboleslavský magistrát, po kterém bude chtít, aby ve správních deliktech mladistvých rozhodl například zákazem vstupu do problematických zón. V republice by to byl naprostý unikát. Takové opatření totiž žádné město ještě nikdy nepřijalo.
 

Ivan Berka / klma tn.cz / TV Nova