Bouří se proti systému

Holky si udělaly tajnou oslavu v lese! "Fotky jsou z loňska," tvrdí najednou

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 2. 4. 2020
Téma:

Skupinu dívek z Jablonecka už zřejmě unavovalo být v rámci bezpečnostních opatření zavřené doma a rozhodly se, že si izolaci trochu zpříjemní. Na Instagramu zveřejnily fotografie a video z oslavy 18. narozenin jedné z nich, která se konala v lese. Pro absenci roušek a bezpečných odstupů jedna od druhé měly dívky kuriózní vysvětlení.

Podle vyjádření, které poskytla redakci TN.cz jedna z účastnic lesního mejdanu, se jednalo o oslavu z loňského roku. "Asi to může znít divně, ale už se doma nudíme a tyto provokativní věty byly cílené a fotka se vztahuje k oslavě z minulého roku," vysvětlila mladá rebelka.

 

Fotografie byly doplněny poznámkami typu "dělám si, co chci", podkreslené skladbou Robím čo chcem od slovenské hudební skupiny H16. "Fakt jsem nečekala, že na moje narozky se budem schovávat v lese a slavit to tam," připsala k fotografii šestičlenné skupinky slavících jedna z dívek.

 

 

Oslava se konala na lesním posezení. Účastnice donesly zásoby alkoholu a dárky pro oslavenkyni, k nimž zřejmě patřila i koláž společných fotografií. "Jednalo se o archivní foto z minulého roku," ujistila i další z účastnic naoko rebelské párty. Video v průběhu čtvrtka dívky z instagramu smazaly.

 

 

Ačkoli v tomto případě podle vyjádření dívek šlo jen o snahu se nějak zabavit, aniž by došlo k porušení jakéhokoli nařízení, v jednom z pardubických podniků si tamní zaměstnanci se zákazy hlavu nelámali. Opilých lidí, z nichž někteří dokonce tancovali na baru s alkoholem v ruce, si všimla policejní hlídka.

  

Osazenstvo podniku, který patří bývalému hokejistovi Martinu Růžičkovi, se s policisty začalo navíc přetahovat a došlo i na použití slzného plynu. Jeden z účastníků strkanice měl zasahujícímu policistovi dokonce strhnout z obličeje roušku, přičemž sám žádnou neměl. "Žádná rouška stržená nebyla, je to trapný," protestovala provozní restaurace.

 

 

Řada Čechů se snaží platný zákaz shromažďování obejít "zdravotními procházkami", které vláda povolila. Právě vycházky jsou důvodem, proč občané Česka v posledních dnech plní prostory parků a lesů. Někteří z nich při podobných výletech navíc také zapomínají na povinnou ochranu nosu a úst, kterou mohou podle nařízení odložit jen tehdy, pokud jsou na místě zcela sami. To však zejména mladí lidé na "zdravotní vycházce" nebývají.

 

TN.cz