Agresivní sudokopytník

Divoký beran zranil stařenku, pak prohnal záchranáře i policisty

Agresivní beran na Slovensku
Zdroj: TVnoviny.sk/Michal Boháč
Agresivní beran na Slovensku
Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Publikováno 3. 10. 2019
Téma:

Ve jejím vlastním domě napadl dvaaosmdesátiletou seniorku z obce Polianka u Myjavy sousedův beran. Syn napadené ženy zavolal záchranáře a policisty. Beran se nezalekl ani lidí v uniformě. Ti pak před ním museli také utíkat. Když se podařilo zvíře zahnat, převezli záchranáři ženu do nemocnice, kde ji museli operovat.

Žena musela po napadení do nemocnice a na operační sál. Podle webu TVNoviny.sk, který na případ upozornil, má zlomenou horní část stehenní kosti.

 

Majitelem berana má být evangelický farář Samuel Mišiak, který farmaří hned vedle domu napadené ženy. Její syn Michal Boháč TVNovinám řekl, že to není první případ. Jeho zvířata měly v minulosti opakovaně napadat lidi i jiná zvířata.

 

 

"Věc byla opakovaně nahlášena i na Obecním úřadě v Poliance. V červnu tohoto roku jsem podal písemný podnět na obecní úřad, ale bohužel žádná náprava ze strany majitele nenastala. Dokonce den před napadením 1. října jsem byl za starostou obce Polianka, ale on mi doporučil věc řešit trestním oznámením nebo soudní cestou," řekl syn napadené ženy.


Související témata:
TN.cz