Zkoušel zmizet

Divoký hon na zdrogovaného řidiče čtyřkolky. Policisté ho tahali z potoka

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
11.4. 2020 17:09
Téma:

Nutnost trávit v době nouzového stavu většinu času doma lidi žene k nejrůznějším výstřelkům. Jednatřicetiletý muž z Prahy se zřejmě rozhodl, že si dlouhou chvíli ukrátí jízdou na čtyřkolce. Toho, že je půl jedenácté v noci a nemá řidičský průkaz, příliš nedbal. Policisté ho stíhali doslova cestou necestou. K dopadení napomohl potok.

K incidentu došlo v pondělí. Policisté si z hlídkového vozu v pražské Podleské ulici všimli čtyřkolky. Když se jejího řidiče pokusili zastavit a zkontrolovat, dupl na plyn. Mužům zákona měl ujíždět směrem na Hostivař, po ulici Františka Diviše na Praze 10.

 

Ze silnice během zběsilé honičky 31letý chlapík sjel a v úniku před policisty pokračoval po poli. Jeho jízda skončila po zhruba půl kilometru. Na trase se mu totiž objevil remízek, přes který vedl potok. Tato překážka se ukázala být nad řidičovy síly. Ačkoli dál přidával plyn a svah remízku se pokoušel vyjet, čtyřkolka si s terénem poradit nedokázala.

 

 

Policisté ihned vyběhli ze služebního vozu a po opakované výzvě, aby ze svého stroje slezl, muže za pomoci donucovacích prostředků ze čtyřkolky sundali. Prchající chlapík tak kromě bláta až po kolena skončil také v poutech. Rázem se ukázalo, proč před muži zákona tak vehementně zkoušel ujet. Mladý muž byl totiž pod vlivem drog, a navíc neměl řidičák.

 

"Lustrací na místě zjistili, že jednatřicetiletý muž řídil i přesto, že má od listopadu minulého roku zadržený řidičský průkaz. Dále u něho provedli test na drogy, který byl pozitivní. Během minulého roku ho policejní hlídka na území hlavního města Prahy zastavila minimálně třikrát a pokaždé byl test na drogy pozitivní," informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

 

 

Policisté zadrženého řidiče převezli na policejní služebnu. Tam si vyslechl obvinění z přestupků v dopravě a neuposlechnutí výzvy úřední osoby během výkonu její pravomoci. Tyto přestupky vyšetřovatelé předali k vyřízení příslušnému správnímu orgánu.

 

GALERIE: Policisté honili zfetovaného muže na čtyřkolce

1
/
9
Zdroj: Policie ČR
Policisté honili muže na čtyřkolce - 9

TN.cz