rozsáhlé pátrání

Dlouhé dny pátrání. Lékař, který léčil Navalného, se ztratil v lesích

Alexandr Murachovskij
Zdroj: Profimedia
Martin Klícha
Martin Klícha
10.5. 2021 12:37
Téma:

Záchranáři dlouhé dny pátrali po ruském lékaři, který dříve působil jako primář nemocnice, kde po otravě léčili Alexeje Navalného. Lékař se měl ztratit při lovu.

Alexander Murachovskij zmizel v pátek poté, co se vydal do lesa na své čtyřkolce z lovecké základny ve vesnici Pospelovo. Současný ministr regionální vlády dříve působil jako primář v nemocnici, kde se léčil opoziční politik Alexej Navalnyj.

 

Známí ho podle portálu life.ru hledali nejdříve sami, pak se obrátili na policisty. Do pátrací akce se zapojilo asi 100 lidí. V neděli byla nalezena čtyřkolka, na které Murachovskij zmizel.

 

V pondělí pak policie obnovila pátrání, tentokrát policisté podle life.ru oslavili úspěch a pohřešovaného nalezli ve vesnici Basly. Murachovskij podle všeho odmítl hospitalizaci a nechal se převést zpět na loveckou základnu.

 

 

Opoziční politik a kritik Vladimira Putina Alexej Navalnyj měl být otráven loni v srpnu, kdy se mu udělalo špatně během letu do Moskvy. Prvních několik dní strávil v nemocnici v ruském Omsku, kde lékaři tvrdili, že jde pouze o selhání organismu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz