Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

vyšetřování policie

Zlom v případu zmizelé Valerie (6)! Policie chce obžalovat její babičku

Záhadné zmizení šestileté dívky
Zdroj: Policie ČR

Již několik měsíců nikdo neviděl šestiletou Valerii, o kterou pečovala babička. Té byli svěřeni také další tři sourozenci. Právě žena, která dostala děti do péče, se v případu stala hlavní podezřelou. Kriminalisté z oddělení vražd již ukončili vyšetřování a podali návrh na podání obžaloby, v případě odsouzení hrozí ženě až osmiletý trest.

Po malé Valerii (6) se slehla zem, od poloviny srpna po ní pátrá policie. Na zmizení mladé dívky upozornil jeden z příbuzných, policie se začala zajímat o poručnici malé dívky, kterou je její babička. Ta dostala do péče také její tři sourozence. Policii žena nedokázala vysvětlit, kde dívka je a co se s ní stalo.

 

Kromě pátrání po mladé dívce se také rozjelo rozsáhlé vyšetřování, které přinášelo strašlivé detaily celého případu. Podezřelá žena měla malou Valerii a jejího bratra svazovat a měla jim dávat roubíky.

 

Pátrání bylo bohužel zatím neúspěšné, s vyšetřováním ale policisté postoupili. "Kriminalisté z oddělení vražd ukončili vyšetřování případu a v minulých dnech podali na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 3 návrh na podání obžaloby pro trestné činy opuštění dítěte nebo svěřené osoby, zanedbání povinné výživy, ohrožování výchovy dítěte, zpronevěra a týrání svěřené osoby," uveřejnil mluvčí policie Jan Daněk.

 

 

V případě odsouzení hrozí ženě za tyto činy až osmiletý trest odnětí svobody. Policisté stále žádají občany, kteří by měli o malé Valerii jakékoliv zprávy, aby se ozvali na tísňovou linku 158.

 

Na reportáž TV Nova se můžete podívat zde:

klma TN.cz