nejdelší lyžování

Dlouhé sjezdovky nejsou jen v zahraničí, tyhle najdete v Česku

Lyžování na Hlinsku
Zdroj: Profimedia
Téma:

Málokdo chce během lyžování strávit více času čekáním ve frontě než samotným lyžováním. Ačkoliv české sjezdovky nedosahují takových délek, jako mají například ty nejdelší v Alpách, i tak se u nás dá najít dost takových, na kterých člověk nestráví pár vteřin.

Skiareály neustále upravují své tratě i vleky, mnoho z nic se snaží prodloužit dobu, kterou lidé stráví na svahu, proto se snaží sjezdovky prodlužovat. Níže najdete výběr z těch delších, které se dají v České republice najít.

 

Lyžařský areál Klínovec v Krušných horách nabízí sjezdovku, která má více než pět kilometrů. Modrá sjezdovka Rondo měří podle údajů na internetu 5200 metrů, lyžař během sjezdu překoná převýšení 500 metrů.

 

Další velmi dlouhou sjezdovkou je sjezd ze Šeráku v lyžařském areálu Ramzová. Tam se mohou lyžaři a snowboardisté těšit na sjezd o délce 3381 metrů, během toho překonají převýšení 577 metrů. Ramzová se nachází na severním hřebenu Jeseníků.

 

 

V areálu v Koutech nad Desnou najdete jednu z nejdelších sjezdovek na Moravě. Nová modrá sjezdovka Pohodová má délku 3050 metrů a převýšení 520 metrů. Sjezdovka nadchne hlavně rodiny s dětmi.

 

Přes tři kilometry má nová sjezdovka v lyžařském areálu Dolní Morava. Nádherné výhledy si mohou užít lidé na lyžích nebo snowboardu při sjezdu ze Slamníku ke Slonovi.

 

Velmi oblíbenou a dlouhou sjezdovkou je Jáchymovská na již zmíněném Klínovci. Červená sjezdovka měří 2950 metrů, od vrchu dolů člověk překoná 490 metrů převýšení.

 

Skiareál Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou nabízí sjezdovku s celkovou délkou 2920 metrů, s převýšením 650 metrů. V případě, že pojedete právě sem, hledejte modrou sjezdovku s označením Turistická.

 

V případě, že hledáte delší sjezd a nacházíte se ve skiareálu Herlíkovice poblíž Vrchlabí, neměli byste si nechat utéct modrou sjezdovku s názvem Vyhlídková. Ta měří kolem 2800 metrů a má převýšení kolem 450 metrů.

 

Nezklame ani Špindlerův Mlýn v Krkonoších, konkrétně na Svatém Petru si mohou lidé delší jízdu užít na modré Turistické, která měří kolem 2700 metrů, převýšení je kolem 300 metrů.

 

 

Velmi zajímavý sjezd nabízí skiareál Černá hora, kde si mohou lyžaři a snowboardisté vychutnat černočervenou sjezdovku s názvem Pod kabinou. Ta měří úžasných 2600 metrů, jedná se také o jednu z prudších sjezdovek.

 

Již jednou zmíněný areál Kouty nabízí také dlouhou červenou sjezdovku s délkou 2450 metrů, lidé na ní během jízdy překonají převýšení 500 metrů. Jmenuje se Hřebenovka.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

klma TN.cz