Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Ján Kuciak

Od vraždy novináře uběhl rok: Objevily se nové děsivé detaily!

Dnes je to přesně rok, co najatý vrah v malé slovenské vesničce Veľká Mača chladnokrevně popravil investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou. Nyní se objevily děsivé nové detaily z plánování a provedení vraždy.

Vrazi neponechali nic náhodě - dům, v němž Kuciak a jeho snoubenka žili, si podle portálu investigace.cz byli před hrůzným činem obhlédnout nejméně sedmkrát.

 

Zajímalo je mimo jiné to, kde jsou kamery, které by je mohly zabrat, hledali únikové cesty. Aby jejich opakované návštěvy nezačaly přitahovat nežádoucí pozornost, střídali i auta.

 

Starosti údajným vrahům dělalo i to, jak spolu komunikovat bez toho, aby nenechávali digitální stopu. Proto se dohodli, že se budou jen prozvánět.

 

 

Později si podle investigace.cz od překupníka pořídili anonymní předplacené SIM karty, které se na Slovensku neprodávají, aby se mohli nerušeně domlouvat.

 

Bývalý voják Miroslav Marček, který měl v kauze fungovat jako řidič, navíc využil svých znalostí a upravil střelivo, které bylo ve vražedné zbrani.

 

"Z nábojnice odsypal část střelného prachu, aby projektil nepřesáhl rychlost zvuku a výstřel tak byl tišší. To, že náboj je pak méně průbojný, nevadilo. Szabó (údajný střelec) plánoval střelbu z bezprostřední blízkosti a snížený obsah prachu proto nehrál žádnou roli," píše novinářka Pavla Holcová, která s Kuciakem spolupracovala.

 

Připomeňte si kauzu v říjnové reportáži:


pez TN.cz