Archeologové v akci

Odhalili tajemství Atlantidy? U Sicílie našli v moři záhadný objekt

Podvodní objev
Zdroj: Journal of Archaeological Science
Téma:

Archeologové ohlásili záhadný objev z mořského dna kousek od pobřeží Sicílie. Našli tu záhadný sloup, který evidentně opracovala lidská ruka, ale jehož účel zůstává předmětem dohadů a spekulací.

Záběry přímo z mořského dna ukazují, že patnáctitunový kamenný sloup se velmi podobá pilířům, které tvoří světoznámý Stonehenge. Že jde opravdu o dílo člověka a ne jen náhodu dokládají archeologové i tím, že v monolitu jsou tři vyvrtané otvory.Pilíř je rozlomený na dvě nestejnoměrné části a i když ho mořské proudy už hodně obrousily, je stále poznat, že není přírodní. Odborníci odhadují, že je starý asi deset tisíc let a je tak dílem starověkých civilizací, které odpradávna obývají prostor Středozemního moře.


Vědci se dohadují, že pilíř mohl sloužit jako předchůdce dnešních majáků a ukazovat cestu námořníkům. A mají i teorii, jak se dostal na mořské dno.


Stačí si vzpomenout na mýtus o Atlantidě, kterou bohové za rouhání potrestali tak, že celý kontinent potopili do moře. Báje má totiž reálný základ v tom, že se opravdu stává, že se občas ostrovy potopí do mořských vln. To je případ i Pantelleria Vecchia, jak se nazývá oblast, kde byl pilíř objeven.


 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ZÁHADA VYŘEŠENA: Mořská panna, kterou našli mrtvou na břehu, byla identifikována!

Našel se pravý E. T. mimozemšťan! Foto v článku

pez TN.cz