české budějovice

Do babyboxu na jihu Čech někdo odložil holčičku, měla na sobě roušku

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
24.3. 2020 11:05
Téma:

V českobudějovickém babyboxu našli zdravotníci v úterý časně ráno roztomilou nadílku. Někdo tam odložil novorozenou holčičku, která byla oblečená do dupaček, čepičky a měla na sobě i malou roušku. Dostala jméno Viola.

Miminko někdo odložil do babyboxu v Českých Budějovicích v úterý před šestou hodinou ráno. Zakladatel babyboxů v Česku Ludvík Hess dostal zprávu o novorozené holčičce v 05:50 hodin, obdržel k ní i fotografii.

 

"Na obrázku je vidět děťátko v bílé čepičce a v bílých dupačkách s růžovým okrajem, zabalené v modré dece. Vypadá to, že má na nose malou roušku," uvedl Hess. Hejtmanka Jihočeského kraje Ivanka Stáská holčičku pojmenovala Viola.

 

 

Práve hejtmanka se spolu ředitelem záchranářů Markem Slabým zasadila o to, aby byl v Českých Budějovicích babybox. Violka je už třetím miminkem, které tam bylo odložené.

 

Celkově se jedná už o 204. dítě nalezené v babyboxu. Od začátku roku bylo odloženo pět miminek. "Píšu ještě do České mincovny, aby připravila tradiční dukát s číslem 204. Dukát do vínku dostávají od České mincovny všechna odložená děťátka," napsal Ludvík Hess.

 

Dvousté miminko našli v babyboxu na Blansku na začátku ledna. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz