drama na slovensku

Do čekárny dětské ambulance vlétla střela, zasáhla jednu ženu

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 28. 1. 2020
Téma:

Neznámý pachatel ve slovenském městě Myjava poblíž českých hranic v úterý prostřelil okno tamní polikliniky. Střela vlétla do čekárny dětské ambulance a lehce zranila jednu ženu. Podle policistů se zřejmě nejednalo o úmyslný útok, ale o zbloudilý projektil.

Chybělo málo a mohlo dojít k velké tragédii. V úterý okolo deváté hodiny ráno někdo zvenku prostřelil okno myjavské polikliniky. Konkrétně se jednalo o čekárnu ambulance pro děti a dorost. Podle zpravodajského portálu TVNoviny.sk projektil zasáhl jednu pacientku.

 

Prošel naštěstí skrz tašku, kterou měla zavěšenou na rameni, takže jí způsobil jen lehké zranění. Záchranáři zraněnou převezli do myjavské nemocnice, kde ji lékaři ošetřili. Posléze ji propustili.

 

 

Pachatel zatím zůstává neznámý, stejně jako jeho motiv a místo, odkud střílel. Policie však předběžně vyloučila, že by se jednalo o cílený útok na dětskou ambulanci. "Momentálně nehrozí další nebezpečí v souvislosti s touto událostí. Incident prověřujeme," uvedli policisté.

 

Na místě zajistili jednu střelu, po které v okně zůstala díra. Na záběrech z místa je vidět, že na zdi budovy je ještě jedna díra. Policie však vyloučila, že by ji způsobil výstřel.

TN.cz