Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 4. 2018
Týdenní předpověď

Do Česka dorazil déšť a ochlazení! Kdy se vrátí hezké počasí?

Déšť
Zdroj: TN.cz
Ilustrační foto

Po prosluněném víkendu přišlo deštivé ráno. Srážky potrápí většinu republiky i v úterý, v polovině týdne by se mělo vyjasnit. Teploty znovu přesáhnou dvacítku, budou šplhat až k 25 stupňům.

I v neděli padaly teplotní rekordy, tentokrát na čtvrtině ze 146 meteorologických stanic, které měří alespoň 30 let. Nejvíce ukázal teploměr v Karviné, kde bylo až 25,7 stupně. Se začátkem nového týdne ale dorazí déšť a mírné ochlazení.

 

V pondělí bude oblačno až zataženo. Na většině území se objeví déšť či přeháňky, ojediněle udeří i bouřky. Během dne by mělo srážek postupně ubývat. Teploty vystoupají na 15 až 19 °C, na východě a severovýchodě až 21 °C.

 

Také v úterý zůstane obloha zatažená, pršet by mělo především na východě republiky. Na zbytku území se mohou objevit přeháňky. Večer bude deště a oblačnosti ubývat a vyjasní se. Noční teploty klesnou k 14 až 10 °C, ty denní vyšplhají na 17 až 21 °C.

 

Ve středu už začne počasí v Česku ovlivňovat tlaková výše, která bude postupovat od severozápu k jihu. Bude polojasno až skoro jasno, ráno mohou řidiče potrápit mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní 18 až 22 °C.

 

 

Také ve čtvrtek bude obloha jasná. Ráno se znovu ojediněle mohou objevit mlhy. Noční teploty se budou pohybovat mezi 8 až 4 °C, přes den se dostanou na 19 až 23 °C.

 

I pátek bude slunečný, meteorologové hlásí jasno nebo skoro jasno. V noci teploty znovu klesnou na 8 až 4 °C, během dne vystoupají na 20 až 24 °C.

 

O víkendu bychom si znovu mohli užít sluníčka. Bude jasno až polojasno, přes den teploměr ukáže 17 až 22 °C, v noci 9 až 4 °C.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Velká změna POČASÍ? Zdraví trpí! Nejvíce srdce a plíce
Ničí vás i letos jarní alergie? Zatočte s nimi!

epa TN.cz
Reklama