Sněhové mapy

Do Česka dorazí sníh, teploty klesnou pod nulu! Bude sněžit i u vás? MAPY

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 13:45
18.11. 2020 12:46
Téma:

Blížící se zima o sobě dá jasně vědět. Sněžení můžeme podle meteorologů očekávat už od čtvrtka. Zejména noční teploty spadnou pod nulu a sníh se hlavně v nížinách může mísit s deštěm. Řidiči, pozor, silnice mohou namrzat! Mapy prozradí, kde sněhová kalamita hrozí nejvíc.

Zatímco středa se podle odborníků na většině území Česka obejde bez srážek, ve čtvrtek spolu s deštěm přijde sníh. "Začne přes Česko přecházet studená fronta od severozápadu, po jejím přechodu sem pronikne studený vzduch od severozápadu až severu," popsala TN.cz Dagmar Honsová z Meteopressu.

 

Sněžit bude zpočátku na horách, večer se dočkají i v polohách od 700 metrů nad mořem. Sníh bude padat na pomezí Libereckého a Královéhradeckého kraje, zejména na Semilsku a Trutnovsku, ale také v okrese Rychnov nad Kněžnou.

 

Mapa ukazuje, kde bude během čtvrtka sněžit nejvíc

 

Sněhové nadílky se dočkají také v Pardubickém a Olomouckém kraji, zejména na Orlickoústecku a Šumpersku. Sněhu se dočkají i na jihu Čech a v Plzeňském kraji. Nejvíce ho napadne na Klatovsku, Prachaticku a Českokrumlovsku.

 

Mapa srážek ukazuje, že kromě sněhu zejména na západě a severovýchodě Čech a na Moravě hrozí také deště

 

Sníh napadne také na většině Karlovarského a Ústeckého kraje. Se sněžením mohou počítat obyvatelé Chomutovska, Mostecka, Teplicka, Ústecka i Děčínska. V Karlovarském kraji nejvíc nasněží v okresech Sokolov a Karlovy Vary.

 

 

V pátek se ke sněžení přidá také náledí – opatrnost bude třeba hlavně po ránu. Deště, případně deště se sněhem, se dočkají i ve středních polohách. Řidiči by neměli vyjíždět bez zimní výbavy, varují odborníci.

 

Během pátku srážek ubyde, silnice ale mohou namrzat

 

Teploty se zejména v noci budou pohybovat těsně pod nulou, případně na nule. Během dne nestoupí výš než na 7 °C. Sněžit bude také v sobotu a v neděli, přičemž na konci týdne se mohou sněhové přeháňky mísit s deštěm. Pozor je třeba dávat také na ranní mlhy, které mohou citelně komplikovat dopravu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz