předpověď počasí

Na Česko se žene další vichr! Výstraha platí pro tyto kraje

Silný vítr řádil na Pardubicku
Zdroj: HZS Pardubického kraje
Téma:

Ve středu východ republiky zasáhl silný vítr, který místy dosahoval rychlosti vichřice. V noci sice zeslábl, meteorologové však varují, že během čtvrtka znovu udeří. V nárazech může dosahovat rychlosti až 70 km/h. Výstraha platí opět pro východní část území.

Ve středu na Česko udeřil vichr, který řádil především v Moravskoslezském, Jihomoravském a Zlínském kraji. Na horách dosáhl síly vichřice a na Karvinsku polámal stromy. V noci silný vítr sice zeslábl, během čtvrtka se ale opět vrátí.

 

Řádit bude na východní polovině území a v nárazech dosáhne rychlosti až 70 km/h. Výstraha před větrem od Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ) platí pro Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský kraj.

 

Částečně se vztahuje i na Středočeský kraj - konkétně pro Čáslav, Kolín, Kutnou Horu, Poděbrady a Vlašim. Výstraha platí do čtvrtečního večera - kolem 19. hodiny vítr začne slábnout.

 

Meteorologové doporučují zajistit okna a zahradní nábytek, případně upevnit vše, co by mohlo odletět. Podle předpovědi by vítr mělo doprovázet slunečné počasí s vyššími teplotami.

 

 

Čtvrteční teploty mohou dokonce přesáhnout 20 stupňů. Nejtepleji by mělo být ve Středočeském kraji, kde meteorologové předpovídají až 21 stupňů. Odpoledne ale mohou přijít přeháňky, a ojediněle dokonce i slabší bouřky.

 

Během víkendu by se mělo ochladit na 12 až 16 stupňů. Ve vyšších polohách nad 700 metrů může v pátek a během víkendu dokonce sněžit. V dalšímu ochlazení pak dojde příští týden, kdy by mohly teploty v noci opět klesnout pod nulu.

 

Podívejte se na středeční reportáž TV Nova o výstraze před silným větrem: 

sei, pan TN.cz